/  fotografka

Glamour, akt nebo boudoir fotografie vychází z umění zachytit lidské tělo co nejkrásněji …. záleží jen na odvaze a míře chtěného odhalení nahoty fotografované osoby.

Své fotografie můžete mít v dárkové krabičce, v kalendáří, ve fotoknize nebo na fotoplátně / fotoobrazu. Ukázky jsou zde: naše produkty

Pavlína, maminka 2 malých dětí si našla čas a pro svého manžela si nechala udělat sérii fotografií ke sv. Valentýnu. Mimochodem, Pavla a její manžel byli mou první svatbou v Praze 🙂

pa5 pa4 pa3 pa6 pa1

Budoir označuje fotografický styl s budoirem (ve smyslu nábytku a/nebo místnosti) v záběru snímku. Charakteristikou tohoto stylu, který může být na pomezí mezi styly glamour či fashion, kde je snaha vystihnout intimitu a bezprostřednost modelky v jejím soukromí, modelka je často na snímku zastižena při převlékání nebo ve spodním prádle s případnými svatebními rekvizitami / čelenka, podvazek, střevíčky, závoj … /a většinou bez explicitní nahoty.

Glamour z anglického slova půvab je fotografický žánr, který se snaží zachytit krásu, půvab a přitažlivost ženského těla. Do tohoto fotografického žánru patří spoře oděná či polonahá těla,  bez prvků primárně erotická fotografie – choulostivější partie jsou umě skryty oblečením,  jinou částí těla nebo vhodným nasvícením. Erotično nebo napětí musí fotografie vyvolat svou atmosférou, nikoli zobrazeným nahým tělem.

Fotografie aktu je umělecký fotografický směr, jehož tématem je zobrazení zcela nahého (akt) nebo částečně odhaleného lidského těla (poloakt), vycházející z malby. Akt (fotografický anebo jiný) je sám o sobě zdrojem estetického zážitku pro vzdělaného diváka, ale také pomůckou pro všechny ostatní diváky, jak usměrnit vztahy k nahému tělu od vulgární sexuality k estetické reakci. Akt by měl ukázat, jak tělo opravdu vypadá z estetického hlediska, a přiblížit rozdíl mezi nahým tělem ve skutečnosti a jeho obrazem v umění.

Teoretické ohraničení těchto tří figurálních disciplín ve fotografi je inspirován českou Wikipedii.

 

m_b_AT72612_bh m m_AT73604_cb m_AT7_0475_bbb M_AT70450 m_AT70203_kh M_AT73455_cb